Loading...
Zákaznický servis

Marie Vašáková & Kateřina Veselská
Vám sú k dispozícií od 7 00 do 18 00

Kontaktujte nás
Technická podpora

Ing. Vojtěch Dědic Vám je
k dispozícií od 7 00 do 18 00

Kontaktujte nás
Odpadné trubky a tvarovky z polypropylenu, plneného minerálom so schopnosťou znižovať intenzitu hluku splňujúci požiadavky EN 1451-1. Vo všetkých oblastiach pozemného staviteľstva (rodinné aj bytové domy, priemyselné, kultúrne a športové stavby, nemocnice, hotely, apod.) s požiadavkou na tichú prevádzku.
Skolan SAFE dB
  • 100% recklovateľné
  • Hluk 20dB
  • Odolnosť do 90°C

Vynikajúce mechanické a akustické vlastnosti

Jedinečný systém tichých odpadných trubiek a tvaroviek Skolan SAFE dB je kvalitný produkt z polypropylenu, ktorý obsahuje veľké množstvo minerálneho plniva. To zabezpečuje odpadným trubkám a tvarovkám Skolan SAFE dB vynikajúce mechanické a akustické vlastnosti, ktoré významne znižujú intenzitu hluku, prenikajúceho cez stenu potrubí do okolia.

Schopnosť účinne tlmiť hluk a zamedziť jeho šíreniu

Jedinečný systém tichých odpadných trubiek a tvaroviek Skolan SAFE dB je schopný hluk účinne tlmiť už v mieste jeho samotného vzniku - vo vnútri potrubia a naviac i zamedziť jeho vedeniu stenou trubky. Deje sa tak vďaka zvláštnej molekulovej štruktúre a vysokej hustote použitého meteriálu, ktorého zloženie je patentované. Použitý polymer, ktorý osahuje minerálne plnivo o vysokej molekulovej hmotnosti, bol podrobený veľa testom, ktoré potvrdili, že odpadné potrubie Skolan SAFE dB je schopný tlmiť hluk.

Nedajte hluku šancu - naučte vodu šepkať

Vzhľadom k tichosti - silnostennosti odpadných trubiek a tvaroviek Skolan SAFE dB je možne dosiahnuť hodnotu hluku, blížiacu sa prahu vnímianiu ludského sluchu. Pri testovaní boli dosiahnuté výrazne nižšie hodnoty, než ktoré vyžaduje DIN 4109 - norma, stanovujúca hlukové podmienky v priestoroch chránených pred hlukom. Nameraná hodnota 20 dB(A) bola dokonca nižšia, než požiadavka 25 dB(A) prísnejšej nemeckej smernice VDI 4100. Ročnými výrobnými skúsenosťami sa bezpečne potvrdila stavebnými fyziknmi predpokladaná skutočnosť, že len silná stena a optimálne zvolená hustota materiálu sú schopné účinne tlmiť hluk.

Odolná robustná konštrukcia

Silnostenné trubky a tvarovky Skolan SAFE dB majú odolnú a robustnú konštrukciu. Sú dodávané v dimenziach DN 50 - 200 so silnou stenou z materiálu o hustote 1,6 g.cm3. Kvalitný materiál, spracovanie, povrchová úprava a kvalitný obal sú zárukou, že obstojí aj v extrémnych podmienkach u najnáročnejšieho zákaznika.

Čítať viac

Vysoká a trvalá kvalita

Laboratórne skúšky výrobného závodu a stála kontrola behom výrobného procesu sú zárukou trvalej a vysokej kvality. Všetky organizačné a výrobné procesy prebiehajú v súlade s TQM a naplňujú požiadavky normy EN ISO 9001.

Zvyšuje štandardy bývania

Skolan SAFE dB vďaka svojim jedinečným vlastnostiam maximálne splňuje prísne ekologické i ekonomické kritéria súvisiace s ochranou pred hlukom. Jeho použitie pri výstavbe, či rekonštrukcií vedie jednoznačne k zlepšeniu bývania a tým ku zhodnoteniu nehnuteľnosti.

Maximálne prevádzkové teploty nájdete v jednotlivých katalógoch odpadných a kanlizačných systémov a tesnení

trvalá krátkodobá
90°C 100°C

Tesnenie Oblasti použitia - teploty
SBR (u výrobcu/v rámci diela) cca. -50°C až +100°C
EPDM cca. -50°C až +150°C
NBR (je možné objednat samostatne) cca. -30°C až +100°C

SBR Zlepšená odolnosť voči oderu a stárnutiu, dobrá odolnosť voči prevádzkovým kvapalinám
EPDM Výborné stálosti voči oderu, stárnutiu i voči prevádzkovým kvapalinám
NBR Mnohostranne použiteľný materiál. Tesnenie pre styk s minerálnym olejom alebo pohonnými hmotami. Zlá odolnosť voči ozónu a poveternostným vplyvom.
HT-Systém (PP) PLUS® (DN 32 - DN 160) podľa normy ČSN EN 1451-1 

Je možné doporučiť KG Systém (PVC), KG 2000 Polypropylen®, pre vnútorne odpady HT-Systém(PP) PLUS® i Skolan dB s tesniacimi krúžkami z NBR.

HT-Systém (PP) PLUS® DIN 4102, B 2

Tesnenie systémov BL, DD a Euro L Spezial sú odolné voči vode s maximálnym podielom chlóru 0,6 mg/l.

Viď protokol skúšky MPA Darmstadt "K 04 1525" zo dňa 01.12.2004 (boli skúšané trubky DN 40 + DN 50).

Nie. Toto ustanovanie slúži okrem iného k výlúčeniu vytvárania (spätného) vzdutia a zadržovaného množstva vo vnútri systému.

Tieto údaje obsahuje montážny návod Skolan SAFE dB - článok 7.

Na ukládanú trubku Skolan SAFE dB (trubka pre daždovú vodu) je potrebné namontovať plstený rukáv (alebo iné materiály bežne dostupné v obchodnej sieti).

Uloženie trubiek so zásuvnými nátrubkami/spojkami sa spravidla vykonáva tak, že špičatý koniec je v smere prúdenia. Špičatý koniec sa zasúva do nátrubku/spojky.

Citát z príručky plastových trubiek (4. vydanie, odst. 3.4.4 Výstavba kanálov a potrubí odpadnej vody, strana 463)

Na základe toho je uloženie potrubia v smere prúdenia jasne definované.

Ak máte akúkoľvek otázku
alebo máte záujem o tento systém,
kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Prečítajte si argumenty
prečo investovať
do plastového potrubia.

Prečo plastové potrubie

Neorientujete se?
Prezrite si
porovnanie.

Porovnanie produktových rad
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím. Oboznámiť sa podrobnejšie